Recenzje

Recenzje literatury japońskiej

Dział, który spodoba się chyba wszystkim – mój blog będzie również blogiem książkowym, recenzenckim. W sumie, jako literaturoznawca, to chyba robię najlepiej 🙂 Dlatego raz na tydzień znajdziecie tutaj solidną dawkę inspiracji czytelniczych – recenzje najciekawszych, moim zdaniem, dzieł poezji, prozy, ale również dramatu, eseju głównie z obszaru klasycznej literatury japońskiej (choć nie będę stronił od największych twórców współczesnych, zwłaszcza tych, którzy nie mogą pochwalić się zbyt entuzjastyczną recepcją w Polsce, np. Ōe Kenzaburō).

Gdzie znaleźć te recenzje?

Wszystkie wpisy pojawiać się będą jako zwyczajne posty na blogu w kategorii: Recenzje, tutaj natomiast agregować się będzie zawsze ostatnie 20 wpisów. Ponadto, prócz zwyczajowego reblogowania tych wpisów do popularnych mediów społecznościowych, wpisy recenzenckie znajdziecie również na największych społecznościach blogerów książkowych i recenzentów w Google+ oraz na … Wykopie. Zapraszam do czytania, powielania 🙂

Wreszcie, zacząłem udzielać się w serwisach czytelniczo-recenzenckich LubimyCzytać i Goodreads (zobacz widgety poniżej), więc stopniowo tam też możecie szukać moich recenzji – dopiero zaczynam 🙂 Zaś najlepsze – moim skromniutkim zdaniem – teksty będą lądowały również na platformie Liternet.

 • Recenzje

 •  

  Skomentuj

  oczamijaponisty
  x Shield Logo
  This Site Is Protected By
  The Shield →